CHIŃCZYCY ZBUDOWALI RAKIETOWY…

CHIŃCZYCY ZBUDOWALI RAKIETOWY SYSTEM DO GASZENIA POŻARÓW WIEŻOWCÓW

Chińczycy opracowali technologię, która ma ułatwić strażakom gaszenie pożarów wieżowców. Do tego celu zbudowali pojazd, na którym zainstalowano wyrzutnię rakiet gaśniczych. Ma to pozwolić na gaszenie pożarów na wysokości nawet 300 metrów.

Działanie systemu polega na wystrzeleniu w kierunku pożaru małych rakiet niosących środek gaśniczy. Pociski mają być w stanie przebić szyby o grubości 19 mm po wystrzeleniu z odległości kilkuset metrów. Według China Aerospace Science and Industry Corp, producenta systemu, jedna rakieta może ugasić pożar w pomieszczeniu o objętości do 60 m³. W przypadku pożaru, na podstawie danych z czujników laserowych i podczerwieni komputer ma obliczyć kąt i trajektorię wystrzelenia pocisku, aby trafić dokładnie w to miejsce, w którym szaleje ogień.

Po wpadnięciu do opanowanego żywiołem pomieszczenia z rakiety ma zostać uwolnione 3,6 kg proszku gaśniczego. Według producenta jedna wyrzutnia może wystrzelić 24 rakiety w ciągu 72 sekund i możliwe jest szybkie jej przeładowanie.

Jednym z klientów, którzy używają rakietowego systemu do gaszenia pożarów, są strażacy z Chaoyang, finansowej dzielnicy Pekinu, gdzie znajduje się kilka najwyższych budynków w mieście.

Qiu Xuyang, projektant systemu, twierdzi, że ma on bardzo dużą dokładność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. W przypadku zboczenia z wcześniej ustalonego kursu, system naprowadzania ma za zadanie skierować pocisk w stronę ziemi.

Wang Heng, kierownik ds. marketingu w China Aerospace Science and Industry Corp poinformował, że koszt jednego w pełni wyposażonego pojazdu wynosi około 1,24 mln dolarów.

Zapraszamy wszystkich głodnych wiedzy na naszą stronę internetową tutaj

oraz

Facebook
Steemit

#technologia #chiny #ciekawostki #steemit