W Stanach Zjednoczonych trwa…

W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie budowa miasta (Union Point) zgodnego z ideą smart city. W kraju, w którym bez samochodu nie da się normalnie funkcjonować, jest to zupełna nowość. Amerykanie budują od podstaw miasto z chodnikami, za to bez kin i fast foodów dla kierowców. Wszystko w mniejszej niż zazwyczaj skali, przystosowane do ruchu pieszego.

Miasto ma być inteligentne i ekologiczne. Wszystko niedaleko Bostonu na terenie dawnego lotniska wojskowego. Cały tekst znajdziecie tutaj, a oto jego fragment.

Na dachach większości śródmiejskich budynków zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, a w sąsiedztwie miasta powstanie farma słoneczna, która z czasem ma zmniejszyć do zera zależność miasta od stanowej sieci energetycznej. Wszystkie budynki mają zostać wyposażone w internet rzeczy i inteligentną technologię sieciową – przede wszystkim w czujniki i mierniki monitorujące wszystko, począwszy od urządzeń mechanicznych i elektrycznych, poprzez oświetlenie LED wewnątrz i na zewnątrz, aż po ogrzewanie, wentylację i klimatyzację. Cały system został tak pomyślany, by od samego początku istnienia miasta, system energetyczny był bardziej wydajny niż to jest w przypadku tradycyjnych sieci.

Wykop: https://www.wykop.pl/link/4139463/w-usa-powstaje-pierwsze-smart-city-na-swiecie-miasto-inteligentne-i-ekologiczne/

#swiat #ciekawostki #usa #architektura #budownictwo #ekologia #boston #urbanistyka #design #przyszlosc #technologia

Powered by WPeMatico