@JustJoinIT: Cześć i Czołem!…

@JustJoinIT: Cześć i Czołem! Tradycyjnie w piątek podrzucamy Prasówkę Technologiczną. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-> Zapisz się na mirkolistę: https://mirkolisty.pvu.pl/list/kqLmWfjCV96YaWzk
-> AlertTag: #justnewsit

01) Zastanawiasz się co robi Twoja dziewczyna kiedy jesteś w pracy? Chciałbyś to sprawdzić? – Nie, w tym artykule nie podpowiemy Ci jak śledzić swoją dziewczynę, ale możesz stworzyć proste śledzenie lotów za pomocą #python
Link: https://www.geodose.com/2018/11/create-simple-live-flight-tracking-python.html

02) #cto (Chief Technology Officer), jak sama nazwa wskazuje, jest osobą zarządzającą technologią w firmie. Proste? Nie do końca. Już samo stwierdzenie ‘zarządzanie technologią’ nie jest zbyt precyzyjne. Zobaczcie na czym polega ta rola.
Link: https://geek.justjoin.it/wygladac-rola-cto-software-housie/

03) Masz problemy ze snem? Naukowcy z Salk Institute wyjaśniają dlaczego powinieneś obwiniać swój telefon
Link: https://www.gadgetsnow.com/tech-news/how-smartphones-are-disrupting-your-sleep-decoded/articleshow/66931327.cms

04) Aplikacje desktopowe istnieją od początku rewolucji komputerów osobistych. Bywało różnie, ale ostatecznie przetrwały erę internetu i rewolucję mobilną. – Pytanie brzmi: dlaczego?
Link: https://blog.hiri.com/why-desktop-apps-are-coming-back-b1699ac168c5

05) Twoja dziewczyna nie wie co kupić Ci na gwiazdkę? Wyślij jej to zestawienie najlepszych świątecznych prezentów 2018 dla miłośników gadżetów!
Link: https://www.iflscience.com/technology/this-years-musthave-christmas-presents-for-tech-lovers/

06) Poznajcie #amplify — zestaw narzędzi wiersza poleceń, który wykorzystasz w #aws
Link: https://geek.justjoin.it/poznajcie-amplify-zestaw-narzedzi-wiersza-polecen-ktory-wykorzystasz-aws/

07) Nie kupuj #apple #macbook! …bez sprawdzenia tych 21 rzeczy:
Link: https://www.gadgetsnow.com/slideshows/21-things-to-check-before-buying-second-hand-used-macbook-online/21-things-to-check-before-you-buy-Apple-MacBook-MacBook-Pro-or-Air-online/photolist/66931558.cms

08) #google planuje zmianę w technologii dual-SIM w smartfonach z #android. W jaki sposób chcą to zrobić dowiecie się z artykułu
Link: https://www.gadgetsnow.com/tech-news/this-is-how-google-plans-to-change-dual-sim-tech-in-android-smartphones/articleshow/66930957.cms

09) AWS z radością ogłasza, że #ruby jest językiem obsługiwanym przez AWS Lambda. W artykule omówiono jak dokładnie działa interakcja z zasobami AWS bezpośrednio z Twoich funkcji.
Link: https://aws.amazon.com/blogs/compute/announcing-ruby-support-for-aws-lambda/

10) [Video] Andrew Louis opowiada o wykorzystaniu Ruby do budowy nowoczesnego Memexa!
Link: https://www.youtube.com/watch?v=NTG5UMSQR8E

11) Dane 100 milionów użytkowników #quora zhakowane! Najpopularniejsza strona z pytaniami i odpowiedziami poinformowała, że skradzione dane obejmowały publiczną i niepubliczną treść. Co to oznacza? – O tym w artykule
Link: https://www.c-sharpcorner.com/news/100-million-quora-users-data-hacked

12) Wydano #azure Service Fabric 6.4. Nowe wydanie zostało ogłoszone na konferencji Ignite we wrześniu. Wydanie zawiera wiele poprawek, ulepszeń stabilności i poprawek wydajności
Link: https://www.c-sharpcorner.com/news/azure-service-fabric-64-released

13) Jakiś czas temu #amazon zapowiedział Corretto, bezpłatną dystrybucję standardowej Javy, dając użytkownikom potencjalną alternatywę dla własnego JDK firmy Oracle. Dziś Amazon wprowadza Corretto. Jak pierwsze wrażenia?
Link: https://www.c-sharpcorner.com/news/amazon-releases-corretto-a-nocost-distribution-of-openjdk

14) Niektórzy ludzie myślą o nim jak o nowej wersji języka, choć nie do końca tak jest. – Czym właściwie jest Rust 2018?
Link: https://hacks.mozilla.org/2018/12/rust-2018-is-here/

15) #blockchain rozwija się szybciej, niż się spodziewano. Każda znacząca firma technologiczna, w tym dostawcy usług w chmurze, zaczęła oferować usługi blockchain. – W odpowiedzi na to Amazon wprowadza Quantum Ledger Database.
Link: https://www.c-sharpcorner.com/news/amazon-introduces-quantum-ledger-database

16) Jest ekspresyjny, zwięzły, czysty i wydajny – #go stał się jednym z najpopularniejszych języków programowania. Google zapowiada już #go 2!
Link: https://www.c-sharpcorner.com/news/google-plans-go-2

17) Każdy już wie, że #facebook zbiera i przetwarza ogromne ilości danych swoich użytkowników. Kilka słów o tym, co się z nimi dzieje i jak FB podchodzi do firm konkurencyjnych
Link: https://www.technewsworld.com/story/Facebook-Staffers-Once-Brainstormed-Ways-to-Sell-User-Data-Report-85713.html

18) Google nie dotrzymał obietnicy. – Nadal trzyma konsumentów w bańce filtrującej – pakiecie spersonalizowanych wyników wyszukań
Link: https://www.technewsworld.com/story/Google-Hasnt-Kept-Promise-to-Stop-Bubble-Wrapping-Users-Report-85717.html

19) Ogłoszenie przez AWS Lambda Layers oznaczało dla nas coś wielkiego. Jak napisać #lambda w #php? O tym, oraz wiele więcej w artykule!
Link: https://www.stackery.io/blog/aws-lambda-php/

20) Nowoczesne aplikacje #js mają ogromne drzewka zależności, które dają dużo zaufania osobom trzecim. Niewłaściwie powierzone zaufanie może zagrozić naszej firmie, użytkownikom, czy reputacji. Jak się zabezpieczyć ekosystem #javascript ?.
Link: https://medium.com/@nickheiner/securing-the-js-ecosystem-55f87a4a2ceb

21) Urządzenia coraz częściej wyposażone są w szereg czujników pozwalających im określić jak są używane i co się wokół nich dzieje. Jak inteligentne muszą być inteligentne urządzenia medyczne?
Link: https://medium.com/@danielpjenkins/how-smart-do-smart-medical-devices-need-to-be-76f8f3735f81

22) [Video] Jason Yu wyjaśnia jak zbudować prosty wirtualny DOM od Scratch
Link: https://www.youtube.com/watch?v=85gJMUEcnkc&feature=youtu.be

23) Mogą być miejscem testowania nowych funkcji devops, mini ćwiczeń onboardingowych itd. – Budowanie szkieletu aplikacji Python 3.6 z użyciem #docker, #tox i #pylint.
Link: https://joecmarshall.com/posts/python-app-seed/

24) Chmura staje się niezwykle popularna i wszechobecna. Pierwotna koncepcja tego czym jest i jak powinna być wykorzystana, zmieniała się z biegiem czasu. – Jeszcze inne spojrzenie na na architekturę aplikacji Cloud-Native.
Link: https://medium.com/@grapeup/yet-another-look-at-cloud-native-apps-architecture-dc35c34d1ab8

25) Podczas nauki programowania być może natknąłeś się na pojecie competitive programingu. Określa się nim zlecenie na stworzenie oprogramowania w określonym czasie i o określonych warunkach. Często spotyka się je podczas olimpiad „informatycznych” czy innych konkursach, sprawdzających wiedzę studentów.
Link: https://geek.justjoin.it/bezplatny-ebook-ktorego-nauczysz-sie-tworzyc-oprogramowanie-potrzeby-klienta/

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #technologia #informatyka