Optymalizacja w grach głównie…

Optymalizacja w grach głównie na platformę PC to dzisiaj jakiś śmieszny żart. Grafika podobna do tej sprzed 10 lat a na kartach za ponad 1000zł w fullHD ciężko o stabilne 60 klatek. Twórcy mają tak bardzo wyjebane na optymalizację, że to jest śmiech przez łzy.
Grafika nie zmienia się w ogóle, brakuje przełomu.
No – może poza jednym. Nvidia wprowadziła RayTracing.

Mamy jak na razie 2 tytuły, które to obsługują. Efekt jest taki, że trzeba kupić serie RTX.
Czyli np. Rtx2070, która w chwili obecnej kosztuje ok.2300zł
Karta, która nie jest flagowcem firmy, ale technicznie powinna być kosiarzem w obecnych tytułach.
Dlaczego taka karta w takim Deus Ex: Mankind Divided sprzed 2 lat w MSAAx4 – ULTRA nie potrafi trzymać stabilnych 60klatek w fullhd? Grafika w tej grze w tej rozdzielczości wygląda koszmarnie. Nawet jak na tamte lata.
Przykładem dobrej optymalizacji jest GTAV – gdzie grafika jest ładniejsza, przyjemniejsza i ma otwarty dynamiczny świat. Gra z 2015 wersja PC (nawet z 2013wersja konsol) na takiej karcie za 2300zł można grać w 4K – w 60 klatkach.
Normalnie należy się potężny bat w stronę niechlujnych twórców.
Dlatego też kupiłem sobie konsole i podziwiam twórców takich tytułów jak:
horizon zero dawn, spiderman, GodOfWar, uncharted 4, Ratchet & Clank
Grafika jest po prostu piękna i stabilnie się gra. Na sprzęcie z radeonowską kartą (ps4PRO- odpowiednik takiego RX 470), który ma już swoje lata.
Ciężkie czasu nastały dla graczy PC, gdzie liczy się tylko kasa. Po co upiększać kod gry, skoro jest taki gtx 1080TI, RTX2080, który uciągnie byle jaki tytuł… Z resztą, korzysta na tym producent kart graficznych…i tak biznes się kręci.

Na pocieszenie dodam, że grafika to nie wszystko. Jednak skoro nie ma dobrej optymalizacji to fajnie by było, żeby gra nadrabiała grywalnością. Tutaj też jest pustka. Nuda, nuda i ciągle te same schematy. Wszystko weszło na tryb multi. BattleRoyalów jak grzybów po deszczu. Czekam ciągle w tym roku na porządny single player.
#gry #pcmasterrace #technologia