Smutek Mirki, smutek :( jakiś…

Smutek Mirki, smutek 🙁 jakiś czas temu kupowałem TV do firmy. Chcieliśmy 55 cali. Zasadniczo TV nie będzie używany jakoś często, dlatego nad parametrami się nie rozwodziłem. W budżetowych cenach w oko wpadła Manta, ale był tez jakiś Sharp. No dobra – mamy już 2 Manty, a że fajnie wesprzeć polską firmę to wybór wydawał się prosty. TV przychodzi – odpalamy i pomimo wielkiego ekranu 55 cali podczas ładowania się androida gdy cały ekran jest czarny już wiesz, już to czujesz – jakby ktoś Ci w pysk strzelił wirtualną ręką -> MARTWY PIKSEL. Bo szeregu przekleństw, które padło pod nosem stwierdziliśmy – no dobra -> reklamujemy.
Zgłosiliśmy reklamację do OleOle (tam był zakup) – dostaliśmy po jakimś czasie informację lakoniczną, że reklamacja nie została uwzględniona. No to zaczęliśmy dopytywać – czy nie zauważyli martwego piksela czy o co chodzi? Nie byli w stanie nam udzielić odpowiedzi, ale przekierowali nas do serwisu manty. No dobra -> piszemy. Po czym dostaliśmy, krótką, acz treściwą informację, że piksel owszem martwy, ale martwy w zgodzie z normą: ISO 13406-2.
I tutaj dopadł mnie straszny smutek, no bo:
1) Ja już wiem, że ten martwy piksel tam jest i mimo że nie rzuca się bardzo w oczy – to już zawsze oglądając coś na tym TV będę się skupiał tylko i wyłącznie na kawałku tego białego dziadostwa
2) Smutne jest, że w XXI wieku tworzone są normy, które de facto umożliwiają sprzedaż, bądź co bądź, wadliwego produktu. Wyobraźcie sobie, że kupujecie nowe auto w salonie, które ma jedną rysę. Tylko jedną, malutką rysę – a sprzedawca Wam mówi, że 'wiem, że jest rysa, ale jest zgodna z normą ISOblablabla”
3) Smutne jest również to, że polska firma, która nie ma się co oszukiwać walczy z opinią tanich, kiepskiej jakości produktów tak szybko broni się normami, gdy tuż po otwarciu opakowania mamy martwy piksel.
4) A najsmutniejsze – że kupiłem w życiu wiele TV, różnych producentów i nigdy mnie to nie spotkało, a teraz gdy decyzja zapadła m.in. ze względu na rodowód producenta to niestety spotkało mnie co wyżej.
Zawołałbym Mantę, ale chyba nie mają tutaj profilu. Tagu 'afera’ nie dodaję – bo jeszcze dostaną po jakichś łapkach od prawników czy coś – no bo zgodne z normą wszystko 😉
#zalesie #rtv #telewizory #technologia #csiwykop