Świąteczny odcinek „Black…

Świąteczny odcinek „Black Mirror: Bandersnatch” koncentruje się na pionierskich czasach gier komputerowych – bohaterowie tworzyli hity na ośmiobitowce. Jednym z nich jest Nohzdyve, który okazał się nie być fikcyjnym tytułem – o ile wie się, gdzie go znaleźć i jak w niego zagrać.

Nohzdyve pokazywany był jako gra powstała na ZX Spectrum. Bezpośrednio po premierze interaktywnego filmu można było zapoznać się z jej historią (i pobrać do zagrania) na stronie Tuckersoftu, przedsiębiorstwa rodem z „Black Mirror: Bandersnatch”. Teraz jednak wpis o grze został zmieniony – można dowiedzieć się, że oficjalnie nigdy nie powstała.
Opis pozostawia iskierkę nadziei – wspomina o pogłoskach, że tytuł we wczesnej wersji demonstracyjnej może ukrywać się gdzieś w mrocznych zakątkach internetu. Jak się okazuje – najciemniej bywa pod latarnią. Witryna, na której można było zapoznać się z opisem gdy Nohzdyve – tuckersoft.net/ealing20541/nohzdyve/ – przekierowuje teraz na stronę pokazującą fikcyjne gry wyprodukowane przez Tuckersoft. Nie ma wśród nich poszukiwanej przez fanów „Black Mirror” gry.

Jak się okazało, to tylko pozory – plik z grą dalej znajduje się na serwerach, o czym można przekonać się klikając na adres [tuckersoft.net/ealing20541/static/nohzdyve.tap]

Pobranie pliku z grą to dopiero pierwszy etap przygotowań do jej uruchomienia – potrzebny jest jeszcze emulator ZX Spectrum, czyli komputera, na który miał powstać Nohzdyve. Internet poleca przede wszystkim dwa projekty: Fuse i Speccy.

Jeśli chcecie po prostu zobaczyć, jak wygląda gra ze specjalnego odcinka „Black Mirror: Bandersnatch”, poniżej prezentujemy nagranie z rozgrywki:

Plotka głosi, że po osiągnięciu wyniki 25 000 punktów gra zdradza specjalny kod – czy znajdzie się śmiałek, który zrewiduje te twierdzenie? (✌ ゚ ∀ ゚)☞

żródło: [antyradio.pl]
#technologia #netflix #blackmirror #game #bandersnatch